یک راه ساده ۱

آشنایی و سپس تسلط بر دانش ها و مهارت های مورد نیاز هر حرفه ای از اساسی ترین نیازهای متولی یا متصدی آن حرفه است. هر چه این تسلط بیشتر باشد، میزان کارآیی فرد در آن حرفه بیشتر می شود و در عین حال زمان کمتری را صرف کارهایش می کند یعنی در زمان کمتر، کار بیشتر و مفیدتر و بی نقص تری انجام می دهد.

آزمایش این نکته مدیریتی بسیار ساده است. دو نفر همکار را ملاحظه کنید که یکی به کار کردن با نرم افزار word  آشنایی دارد و دیگر آشنایی کمتری دارد. زمان تهیه یک نامه چند سطری کوچک برای هر کدام از این دو همکار چقدر تفاوت دارد. به همین میزان سرعت و دقت انجام کار هم تفاوت می کند. همکاری که بر این برنامه نرم افزاری تسلط دارد در روز نیم ساعت صرف تهیه و ارسال نامه هایش می کند و همکاری که تسلط ندارد بیش از دو برابر این زمان را صرف می کند. خب طبیعی است که هر چه زمان بیشتری برای یک کار صرف کنیم، خستگی بیشتری خواهیم یافت و صد البته کارهای کمتری انجام می دهیم و در نتیجه هم خسته و دلزده شده ایم و هم کارآیی لازم را در مجموعه نداشته ایم.

مثال کار کردن با نرم افزار مذکور یک مثال بسیار پیش پا افتاده است؛ شما ببینید مهارت ها و دانش های زیادی که در مورد کار ما جود دارد چه تأثیری دارد.

ما به سادگی و با صرف وقت و هزینه کم می توانیم مهارت ها و دانش های مختلف را بیاموزیم و در عوض بسیار راحت تر، کم هزینه تر و سریعتر کار کنیم. امروزه خستگی ها و افسردگی ها برای کسانی است که از دانش و مهارت لازم برای زندگی فردی و اجتماعی خود بی اطلاعند.

البته مدیران هم اگر می خواهند کارکنان آنان در زمان کمتر و با دقت بیشتری کارهای روزانه خود را به انجام برسانند باید برای آموزش آنها همت کنند و هزینه بگذارند؛ صد البته این هزینه در مقابل وقت، انرژی و هزینه ای که در قبال ناآگاهی همکارانشان صرف می شود بسیار اندک است.

پس از همین الان سعی کنیم تا از راه های مختلف مهارت ها و دانش های لازم برای کار و زندگی مان را بیاموزیم تا راحت تر، بهتر و کم هزینه تر زندگی کنیم.

یادمان باشد:

لازم نیست سخت کار کنیم، کافی است هوشمندانه کار کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *